Dji Tekno Güncelleme Merkezi
Dji Tekno – Güncel Dji Teknoloji Haberleri ve İncelemeleri

Bilmeniz Gerekenler – Drone Laws and Regulations

Bilmeniz Gerekenler – Drone Laws and Regulations

Yeni drone kullanıcılarının sordukları bir soru, “Drone’m ne zaman, nerede ve ne zaman uçuyor?” Sorusudur. Yerel drone yasaları ve düzenlemelerini anlamak, profesyonel UAV pilotları ve hobileri için gereklidir. UAV operasyonu ile ilgili hükümetin yayınladığı yönergeleri izleyerek, kullanıcılar kendilerinin, uçaklarının ve diğerlerinin güvenliğini sağlayabilirler. Ayrıca, bunu yapmak iyi bir örnek teşkil eder ve bu sürekli uçulan uçucu makineler hakkında kamuoyunun daha iyi anlaşılmasını sağlar.

Geçtiğimiz yıl, Birleşik Devletler Federal Havacılık İdaresi (FAA), UAV’lerin güvenli bir şekilde akmasını sağlamak için bir dizi kural yayınladı. Birçok ülke, uçağa binmek için en iyi uygulamaları ve kullanıcıların rekreasyonel veya profesyonel olarak uçmadan önce alması gereken adımları açıklayan FAA’lara benzer drone yasaları ve yönetmeliklerini geçmiştir.

Drone yasaları ülkeye ve bölgeye göre değişir, bu yüzden bölgenizdeki özel gereksinimleri araştırmak şarttır. Bununla birlikte, dünyanın çeşitli bölgelerinde bazı uçak düzenlemeleri yaygındır. Güvenle ve yasal olarak uçmanızı sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey .

Drone’nizi Kaydedin (Gerekirse)

Bazı ülkeler, kullanıcıların uçaklarını uçaktan önce kaydetmelerini şart koşmaktadır. Kayıt işlemi, kullanıcıların uzak uçarsa ya da sorumsuzca uçarlarsa, drone’larını daha kolay bulabilmelerini sağlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde, drone’larını FAA ile kaydetmek için 0.55 libre (250 g) üzerinde bir ağırlığa sahip olan herkesin bulunması gerekmektedir. Kayıt olmak için, FAA’nın web sitesinde bir hesap oluşturun ve beş dolarlık kayıt ücretini ödeyin.

Bir hesap açtıktan sonra, dronuzda bir yere işaretlenmesi gereken bir kod alırsınız. Numarayı küçük bir yapışkan etikete yazın ve drone’nun yan tarafında veya pil bölmesinin içinde olduğu gibi çalışmayı etkilemeyecek bir drone parçasına yerleştirin. Sadece görüş veya ultrasonik sensörlerin hiçbirini örtmediğinizden emin olun.

Profesyonelce mi Uçuyor? Sertikalı olmak.

Hava görüntülemeyi genişletmek isteyen bir film veya fotoğraf uzmanıysanız, para için uçmadan önce gerekli sertifikasyonları aldığınızdan emin olun. ABD’de, bu bir FAA onaylı test merkezinde bir havacılık bilgi testi için çalışmak ve geçmek anlamına gelir. FAA ücretsiz bir çalışma kılavuzu, örnek sorular ve onların resmi web sitesinde kayıt sunuyor.

Görüş açısı içinde uçun

Ortak bir çaylak drone kullanıcı sorusu, “Uçağım nasıl uçabilir?” Sorusu sorulacak daha iyi bir soru, “Uçağımı güvenli bir şekilde nasıl uçurabilirim?”. Mavic Pro ve Phantom4 Pro gibi DJI uçağı uçabiliyor . 7 km uzaklıkta, ancak genellikle 7 km, görsel görüş alanının ötesinde (bazen VLOS veya LOS olarak kısaltılmıştır).

Birçok yönden, bu sadece sağduyu. Uçuş sırasında her zaman drone’nuzu izlemek, kazaları önlemenin en kolay yoludur. Kamera görüntüsünü yalnızca telefonunuz veya tabletiniz aracılığıyla izlerseniz, drone’nuzda neler olduğunu göremezsiniz ve bir kaza geçirmeniz daha olasıdır.

Havaalanlarının ve Diğer Hassas Konumların Yakınına Uçma

Bu aynı zamanda sağduyu. Özel izinleriniz yoksa, ticari uçakların uçtuğu yerlere uçmayın. Böyle yapmak ciddi güvenlik riskleri doğurur, bu nedenle DJI’nin GEO Sistemi havalimanlarının etrafındaki Sınırlı Bölgeleri uygular ve yalnızca kullanıcı uygulamalarını onayladıktan sonra kullanıcıların kendi aralarında uçmasına izin verir. Bir havaalanında uçma izniniz varsa, onay almak için flysafe@dji.com adresine e-posta gönderin .

Ayrıca, etkinlikler sırasında stadyumlar, askeri üsler, hapishaneler, enerji santralleri, milli parklar ve Washington DC gibi belirli kentsel alanlar gibi diğer hassas konumların yakınında uçmayın. Dünyadaki GEO Bölgelerinin güncellenmiş haritasını görmek için bu siteyi ziyaret edin .

Güvenli bir irtifada uçun

DJI uçağı , kullanıcıların 500 metreye (1.640 feet) kadar uçmalarına izin verir, ancak kullanıcıların meydana gelebilecek kazalar için tüm sorumluluklarını kabul ettikleri bir anlaşmayı kabul ettikten sonra. ABD’de, FAA kuralları, kullanıcıların daha büyük uçaklara müdahale etmemek için 400 metrenin altına uçmaları gerektiğini şart koşuyor.

Bilmeniz Gereken Başka Bir Şey Var mı?

Tabii ki! Bu liste kapsamlı değildir veya evrensel olarak uygulanabilir değildir. Daha önce bahse[wdi_feed id=”1″]ttiğimiz gibi, bölgenizdeki belirli drone yasalarını kontrol etmek önemlidir; Bunlar sadece birkaç ortak olanlardır.

İyi bir örnek belirleyin ve yerel drone yasalarınızı takip edin! Daha fazla bilgi edinmek için, bu sayfadaki açılır menülerden bir kıta ve ülke seçin , “Dosyaları Karşıdan Yükle” seçeneğine ilerleyin ve bulunduğunuz konuma ilişkin ayrıntılı uçuş yönergelerine sahip bir belgeye yönlendirilirsiniz.

Facebook Comments
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: