Dji Tekno Güncelleme Merkezi
Dji Tekno – Güncel Dji Teknoloji Haberleri ve İncelemeleri

DJI, Drone’larda TB50 ve TB55 Pilleri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

DJI, Drone’larda TB50 ve TB55 Pilleri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

DJI, Drone’larda TB50 ve TB55 Pilleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Müşterileri Tavsiye Etti

DJI’nin Yanlış Güç Seviyelerinin Rapor Edilmesi Nedeniyle Az Sayıda Pili İnceleme Nedeni

DJI, az sayıda TB50 ve TB55 pilin, uçuşun ortasında güç kaybına yol açan yanlış güç seviyeleri gösterdiği yönündeki raporları araştırıyor. Uçuş güvenliği ve ürün güvenilirliği en öncelikli konulardır ve müşterilerimize bu pillerle donatılmış dronlarını kullanırken dikkatli bir şekilde uçmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca, DJI, etkilenen uçaklar için uçuş güvenliğine yönelik iyileştirmeler sağlayacak bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor.

DJI, ABD Federal Havacılık İdaresi’nin insanlar ve taşıtlar üzerindeki uçuşlara karşı yasakları ve Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi’nin insanlar ve mülklerden gelen offset gereklilikleri de dahil olmak üzere, bir elektrik kesintisi riskini azaltmak için tasarlanan düzenlemeleri sıkı bir şekilde takip etmelerini şiddetle tavsiye eder. Güç kaybı durumunda yaralanabilecek veya hasar görebilecek kişiler veya mülklerin yakınında veya yakınında bulunmayın. Gerekli olmayan işlemleri yapan müşteriler, daha fazla bilgi sağlayabilene kadar bu işlemleri geciktirmeyi de seçebilir.

DJI bu adımı çok fazla dikkatle çekiyor ve müşterilere bu pilleri en kısa sürede güvenle tekrar kullanabilmeleri için bir hafifletme planı üzerinde çalışıyoruz. DJI, etkilenen piller için uçuş güvenliği konusunda iyileştirmeler sağlayacak ve iki hafta içinde kullanıma sunulacak bir ürün yazılımı güncellemesi üzerinde çalışıyor. DJI, müşterileri bu çabaların durumu hakkında derhal güncelleyecektir.

Bu arada, müşterilere uçuş öncesi ve esnasında TB50 veya TB55 akü voltajlarını kontrol etmeleri tavsiye edilir. Talimatlar aşağıda bulunabilir. *

Matrice 200 serisi profesyonel dübellere güç sağlamak için TB55 piller kullanılırken, TB50 piller Matrice 200 serisine ve Inspire 2 dron’larına güç sağlamak için kullanılır. TB50 ile benzer güç yönetimi ürün yazılımını paylaşan TB55 pilleri kullanılırken, az sayıda müşteri orta güçte elektrik kesintisi olduğunu bildirdi. DJI, bu bataryalar için altta yatan nedenleri belirlemek ve bunlar için bir çözüm geliştirmek amacıyla, bu bataryalar için güç yönetimi algoritmasını geliştiren batarya tedarikçimiz ile çalışıyor.

DJI, bu konuyla bağlantılı olabilecek tüm güç sorunları hakkındaki tüm güncel raporları gözden geçiriyor. TB50 veya TB55 pilini içeren ilgili bir güç sorunu yaşadığına inanan herhangi bir müşteri, sorunu bildirmek için dji.com/support adresinden DJI müşteri hizmetlerine başvurmalıdır.

 

* Uçuş öncesi ve uçuş talimatları:

1. Bataryanın üzerindeki göstergeye göre bataryayı tamamen şarj edin , bataryanın kendisindeki göstergeye değil

2. Aküyü drone’ya takın, gücü açın ve voltajın 4,25 V’un üstünde olduğunu kontrol edin (tamamen şarj edilmiş)

3. Uçuş sırasında , uygulamanın pil alt menüsünde pilin voltajını her zaman izlemeye devam edin ve 3.7V’un üzerinde olduğundan emin olun.

4.  Uçağınızı, en az 3.7V değerinde (tam şarjın yaklaşık% 30’u) işletme ve araziyi sonlandıracak şekilde planlayın.

 

 

 

5. Hatırlatma: Eve güven

li bir dönüşü desteklemek için uçuşu görsel görüş açısı (VLOS) içinde tutun

6.  İnsanların, hareketli araçların veya hasara duyarlı diğer eşyaların üzerinden uçmayın

Facebook Comments
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: