Dji Tekno Güncelleme Merkezi
Dji Tekno – Güncel Dji Teknoloji Haberleri ve İncelemeleri

DJI Phantom 4 RTK Satışta

DJI Phantom 4 RTK Satışta

DJI’ın Phantom 4 model isimli drone modelinin RTK modülü global olarak satışa sunuldu. DJI’ın  Phantom 4 modelinde önemli gelişmeler olacak. DJI Phantom 4 RTK satışa sunuldu!

DJI Phantom 4 RTK satışa sunuldu

DJI’ın kullanıma sunmuş olduğu RTK sistemi, Real-time Kinematics teknolojisidir. Bu teknoloji ile santimetre seviyesinde doğruluk ile uydu tabanlı konumlama yapılabiliyor. RTK modülü direkt olarak drone’a entegre ediliyor ve sonrasında ise gerçek zamanlı ve kusursuza yakın bir konumlama imkanı sunuyor.

RTK desteği sunmayan bir drone modeli, kilometre kare alanda, 40 tane yüzey kontrol noktasına ihtiyaç duyar. Bu işlem ise saatlerce sürebilir. Phantom 4 RTKile sunulan entegre RTK desteği ise, santimetre seviyesinde konum doğrulama ve yüksek performanslı görüntüleme sistemi sayesinde çok daha isabetli ve kısa sürede gerçekleşen konumlama yapabiliyor.

RTK konumlandırma modülü, GPS L1 L2,GLONASS L1 L2, Galileo E1 E5a ve BeiDou B1 B2 uydularıyla entegre çalışarak, kurulum süresini yüzde 75 oranında azaltıyor.

RTK modelünün bu becerisi, yoğun binalarla dolu şehir ortamlarında, görüntüleme ve uçuş becerisini artırıyor. Bu destek sayesinde, güvenli uçuş ve en karmaşık görüntüleme ve harita çıkartma işlemleri daha kolay şekilde yapılabiliyor.

TimeSync ve Mobile SDK desteği geldi!

DJI Phantom 4 RKT’nın konumlandırma modülleri ile gelen TimeSync sistemi, devamlı olarak uçuş kontrolcüsüne, kameraya ve RTK modülüne erişim sağlayarak, bu modülden daha efektif bir şekilde faydalanmanızı sağlayacak.

TimeSync sistemi, Phantom 4 RTK’nın fabrika çıkışı kalibrasyonunun kayıt altında olmasını da sağlıyor. Çekilen fotoğraflar ve görüntülerin yüksek isabetli konum ve diğer verileri, fotogrametrik harita yapımı konusunda da büyük avantaj sağlayacak.

DJI Phantom 4 RTK fiyatı açıklandı

DJI’ın Phanton 4 RTK için drone, uzaktan kumanda, iki akıllı uçuş bataryası, bir uzaktan kumanda akıllı bataryası, batarya şarj istasyonu, kablo, dört pervane ve aksesuarlar için 5.700 Euro fiyat biçtiğini de belirtelim. Phantom 4 RTK ve D-RTK 2 Mobile Station ikilisinin fiyatı ise 7.800 Euro olarak açıklandı.

Facebook Comments
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: