Dji Tekno Güncelleme Merkezi
Dji Tekno – Güncel Dji Teknoloji Haberleri ve İncelemeleri

Phantom 5 Çok Farklı Olacak

Phantom 5 Çok Farklı Olacak
İşte Dji Phantom 5

Phantom 5 Drone ne gibi yeni özellikler içerecek?

Yeni DJI Drone Phantom 5 tüm sabit kanatlı dikey kalkış ve iniş ve endüstriyel amaç için en uygun drone. Forum uzmanları ve güvenilir kaynaklar, DJI’nin yakında Bestseller drone’unu duyuracağını tahmin ediyor. Yetersiz resmi bilgiler nedeniyle, sadece bu noktada spekülasyon yapabiliriz. Bununla birlikte, Phantom Drone 5’de ortaya çıkabilecek olası özellikleri ve özellikleri tahmin etmek için DJI’nın geçmiş stratejisini ve gerçek teknolojik gelişimini analiz edebiliriz.

Değiştirilebilir Bir Lens Sistemi

DJI’ın merakla beklenen yeni drone’u Phantom 5 nihayet gün ışığına çıktı. OsitaLV isimli bir Twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğrafa bakıldığında drone’un değiştirilebilir bir lens sistemiyle geleceği görülüyor. Daha önceden Phantom serisinde sabit lens tercihinde bulunan DJI’ın yeni modelinde kullanıcıların diledikleri lensleri drone’larına takabileceği söyleniyor. DJI bilindiği üzere geçtiğimiz yılın ekim ayında havadan görüntülerde çağ atlatan Zenmuse X7 kamera sistemini tanıtmıştı. DJI’ın Inspire 2 drone modeli için hazırladığı yeni kamera sistemi Zenmuse X7, Super 35mm bir sensör üzerine kurulmuştu. Tam 6K çözünürlükte saniyede 30 kare CinemaDNG RAW ya da 5.2K çözünürlükte Apple ProRes video kaydı yapabilen Zenmuse X7, kare hızı saniyede 59.94’e çıkartıldığı zaman 3.9K çözünürlükte CinemaDNG ya da 2.7K ProRes video çekim gerçekleştirebiliyordu. DJI, Phantom 5’te değiştirilebilir lensli kamera sisteminin kullanıp kullanmayacağını henüz açıklamasa da şirkete yakın kaynaklar bu iddiadaki doğruluk payının yüksek olduğunu söylüyor. Gövdesinde alüminyum malzemenin tercih edileceği belirtilen Phantom 5’in plastik GPS anten kapağına ve plastik iniş takımına sahip olacağı ifade ediliyor. 

En iyi 6 DJI’nin Phantom 5 İyileştirmesi

Uçuş zamanı:DJI Phantom 5, DJI Phantom 4 Pro’ya (30 dakika) kıyasla daha uzun bir uçuş süresine sahip olacak. Şimdi Yeni DJI Drone’da, uçuş süresinin 35 dakikaya kadar olmasını bekleyebiliriz.

Daha uzun menzil

DJI’nın Phantom 4 Pro’da 7 KM’lik bir yelpazesi varken, Phantom 5 DJI’nın daha uzun menzili olacaktır. Son DJI Drone’da en az 8 Km’lik bir menzil bekleyebiliriz, ancak potansiyel olarak 10 Km’ye kadar. Yeni DJI Phantom 5, Seven bin metreyi geçebilir veya aşmayabilir ancak mükemmel sinyal gücüne sahip olacaktır.

Verici

Vericinin söz konusu olduğu yerlerde, bir çok insan canlı HD akışında, aynı akıllı cihaz yeteneklerinde iyileştirmeler yapılacağını ve bunun Phantom 4’ün vericisinden iyi bir şekilde geliştirileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, verici menzili, iyileştirilmiş, ancak 5 mil uzaklığa kadar ulaşabiliyor.
Uçuş Modu düğmesi, P düğmesi, tüm ayarları, özellikleri ve 5 saniyenin yaklaşık 22 km / s hıza ulaşmasını sağlar. Spor Modu düğmesi, S düğmesi, pili çok hızlı boşalmadan daha yüksek hızlara izin verecek, Yükseklik Modu düğmesi, A düğmesi, 4 vericisine kıyasla benzer işlevlere sahip olacak, ancak aynı zamanda uygun yükseklik ve manuel kontrollerin genel işlevi.

En iyi kamera

DJI Inspire 2 Drone 5K özellikli bir kameraya sahipken, Phantom 5 DJI Drone daha iyi bir kameraya sahip olacak. Phantom 5’in Önceki DJI Drone sürümleriyle karşılaştırıldığında yükseltilmiş bir video işleme sağlayacağını umuyoruz. Ayrıca DJI Phantom 5 kamerasının yükseklikten bile daha iyi görüntü kalitesi için değiştirilebilir lenslere sahip olacağından bahsediyor. DJI Inspire Serisi için, mikro 4/3 lenslerle, Artık DJI, Panasonic ve Olympus tarafından yapılan lenslere dayanıyor. En İyi Phantom 5 Kamera Drone, görüntü kalitesini daha yüksek uç optikleriyle veya daha düşük f / sayılarla alacakaranlık uçuşları için iyileştirir. Bundan, DJI Yeni Phantom 5 Drone’nun, 2019 fotoğrafçılığı için En İyi Drone’lardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Gelişmiş Sensörler

Ön, arka, üst, alt ve yan sensörler ve kameralar ile Yeni DJI Drone Phantom 5 engelleri önleyecektir. DJI Yeni Drone Phantom 5 yan kameraları, DJI Inspire 2 gibi 360 derecelik engellerden kaçınmayı sağlayacaktır.

Hareket kontrolü

DJI Drone Phantom 5 jest kontrolü GitHub daha hızlı başlayacak ve jest kontrolüne sahip olacak. DJI Spark Drone, jest kontrolünü eklediğinde oyunun tamamını değiştirecek. Sezgisel olması ve saniyeler içinde kurulabilmesi, en yeni Fantom’la birlikte görmeyi çok istediğimiz bir şey. Mavic Air, Spark’i takip etti ve havaya girmek daha da kolaylaştı. Jest kontrolü eklenmiş bir özellik olsa da olmasa da, Phantom’u daha hızlı ve daha hızlı bir şekilde bağlayabilmeyi isteriz.

Su geçirmez

Phantom 5 yağmur geçirmez olacak. Su geçirmez olacağını söylemeyi çok isteriz, ancak bunun muhtemel başlığı, Phantom 5 Pro’nuzu yağmur veya karda uçabilmenin mümkün olduğu kadar makul değildir. Bu onların Matrice serisi ile mümkündür ve umarız Phantom 5 serisinde de mümkün olur.

En Sessiz Çalışma

Yeniden tasarlanan pervaneler Mavic Pro Platinum, DJI’nin Phantom 5’ine kıyasla harika olurdu. Yeni DJI Drone boyutu ve pervane gürültüsü, Phantom 5’de biraz sindirilebilir.

Tahmin Edilen Teknik Özellikleri


Değiştirilebilir Mercek Kamerasının Yeni Nesilleri1 inç CMOS görüntü alıcısıYeni DL-M Objektif montaj aparatıYeni 15 mm. Phantom 5 için 24mm, 35mm, 50mm DL-M ObjektiflerÇoklu Uçuş Modları ve Arttırılmış Uçuş SüresiBoyut: 16 x 8,6 x 12,6 inçAğırlık: 8,5 LbsMaksimum hız: 55 MPHMaks. Aralık: 7KMİki yuva: SD Kart ve Mikro USB33 dakikalık umut verici pil yükseltme


Facebook Comments
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: