Dji Tekno Güncelleme Merkezi
Dji Tekno – Güncel Dji Teknoloji Haberleri ve İncelemeleri

Huawei Yeni Akıllı Şehirlerin Temelini Oluşturacak Platformunu Kullanımda

Huawei Yeni Akıllı Şehirlerin Temelini Oluşturacak Platformunu Kullanımda
Huawei, tüm dünyada şehirleri ‘akıllı’ hale getirebilmek ve bu alanda otorite olabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Akıllı şehirler, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi teknolojilerin bir araya gelmesiyle birlikte hayatımızda pek çok şeyi değiştirecek. Özellikle şehirlerin güvenlik, trafik ve temizlik gibi genel sorunlarına çözüm olacağı düşünülen akıllı şehirler için en çok çalışan şirketlerden biri ise Çinli teknoloji devi Huawei.Huawei, bu alanda ‘Akıllı Eğitim’, ‘Güvenli Şehir’, ‘Akıllı Sağlık Hizmeti’ ve ‘Akıllı Taşımacılık’ gibi pek çok farklı başlıkta çözümlere sahip ve tüm dünyada akıllı şehirleri yaygınlaştırarak bu alanda bir numara olma hedefi mevcut. Ülkemizde de Turkcell ile ortaklık kurarak 5G teknolojisi ile akıllı şehirleri hayata geçirmeyi hedefleyen Huawei, akıllı şehirlerin kontrolünü ve geliştirilmesini sağlayacak yeni platformunu kullanıma sundu.

Bu yeni platformda, şehirlerin yönetici kadroları, hükümetler ve kurumlar; akıllı şehirlerin geliştirilmesi, gerekli testlerin gerçekleştirilmesi ve dağıtılması gibi çalışmaları gerçekleştirebilecek. Platformda oluşturulan gerçek zamanlı 3 boyutlu haritalar sayesinde şehirlerin anlık trafik ve çevre kirliliği durumları kontrol edilebilecek. Sistem aynı zamanda geleceğe yönelik modellemeler yapmak için yapay zekayı kullanacak; geçmiş bilgiler sayesinde eğilimleri analiz ederek potansiyel sorunlar ve konular hakkında bilgi verebilecek.

Facebook Comments
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: