Dji Tekno Güncelleme Merkezi
Dji Tekno – Güncel Dji Teknoloji Haberleri ve İncelemeleri

iOS 12.1.3 beta 3 geliştirici sürümü yayınlandı

iOS 12.1.3 beta 3 geliştirici sürümü yayınlandı

Apple, iOS 12.1.3 güncellemesinin geliştirici sürümünü yayınladı. Peki bu sürümde ne gibi yenilikler göze çarpıyor dersiniz?

iOS 12.3.1 güncellemesinin geliştirici beta sürümü yayınlandı. Ancak güncelleme tek başına gelmedi; tvOS 12.1.2 beta 3 ile birlikte watchOS 5.1.3 beta 3 geliştirici sürümleri de yayınlandı. iOS 12.3.1’un bu beta sürümü, daha çok hatalar üzerine yoğunlaşmış bir sürüm. 

Phone’lara grup FaceTime görüşmesi ve çift SIM desteği gibi önemli özellikler kazandıran iOS 12 işletim sisteminin 12.1.3 beta 3 sürümünü siz de denemek istiyorsanız buradaki linkten Apple’ın beta programına kayıt olabilir ve iOS’un son kullanıcı için yayınlanmamış sürümlerini deneme şansı elde edebilirsiniz.

Apple Beta Yazılımını Kurmak

İOS, macOS, tvOS ve watchOS’un beta sürümleri Apple Developer Program üyelerine açıktır. Üyeler, Apple platformlarının en yeni özelliklerinden yararlanan uygulamalar geliştirebilir ve mevcut uygulamaları uyumluluk açısından test edebilir.

Genel bakış

Önizlemeler ve tohumlar dahil olmak üzere Beta yazılımı, hala geliştirilme aşamasında olan ve henüz halka açıklanmayan bir yazılım sürümünü ifade eder. Bu yazılım yalnızca Apple Developer Program üyeliğiniz altında kayıtlı geliştirme cihazlarına kurulum için tasarlanmıştır. Kayıtlı geliştirme cihazları gelecekteki beta sürümlerine ve yazılımın genel sürümüne yükseltilebilir. Beta yazılımını yetkisiz bir şekilde kurmaya çalışmak Apple politikasını ihlal eder ve cihazınızı kullanılamaz hale getirebilir ve garanti kapsamı dışında bir onarım gerektirebilir. Beta yazılımı yüklemeden önce cihazlarınızı yedeklediğinizden ve yalnızca gerektiğinde silmeye hazır olduğunuz cihazlara ve sistemlere yüklediğinizden emin olun.

iOS Beta Yazılımı

İOS 12’yi iTunes üzerinden kurmak için önceden Xcode 10 beta yüklü olması gerekiyor. iOS 12 beta, iPhone 5 veya üstü, iPod touch (6. nesil), iPad mini 2 ve iPad Air veya üstünü destekler.

Yapılandırma Profilini Kullanarak Yükleme

 1. Konfigürasyon profilini indirme sayfasından indirin .İOS cihazınızda: Konfigürasyon profilini doğrudan iOS cihazınıza indirin ve kurulum talimatlarını izleyin.Mac’inizde veya PC’nizde: Dosyayı sabit diskinize kaydedin ve iPhone’unuzdaki bir hesaba e-postayla gönderin. Mail’deki yapılandırma profiline dokunun ve yükleme talimatlarını izleyin.
 2. Cihazınızı bir elektrik kablosuna ve Wi-Fi’a bağlayın.
 3. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
 4. İndir ve Yükle’ye dokunun.
 5. Şimdi güncellemek için Yükle’ye dokunun. Veya Daha Sonra’ya dokunun ve Bu Gece Yükle veya Daha Sonra Bana Hatırlat’ı seçin. Bu Gece Yükle’ye dokunursanız, gece cihazınızı bir güç kablosuna bağlayın, cihazınız sabaha göre otomatik olarak güncellenir.
 6. İstenirse, şifrenizi girin.

Görüntüyü Geri Yükle’yi kullanarak yükleme

 1. İndirme sayfasından cihazınızın iOS beta yazılımı geri yükleme görüntüsünü indirin .
 2. Mac’inizde iTunes’un en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun .
 3. Mac’inizdeki iTunes’u açın.
 4. İOS cihazınızı, cihazınızla birlikte verilen kabloyla bilgisayarınıza bağlayın.
 5. Cihazınızın şifresini girmeniz veya Bu Bilgisayara Güvenmeniz istenirse, ekrandaki adımları izleyin. Parolanızı unutursanız, yardım alabilirsiniz .
 6. İTunes’da göründüğünde iOS cihazınızı seçin .
 7. Özet panelinde, Seçenek tuşunu basılı tutun ve Güncellemeyi Kontrol Et düğmesini tıklayın.
 8. İOS beta yazılımı geri yükleme görüntüsünü seçin ve yüklemeyi başlatmak için Aç’ı tıklayın.
 9. Beta sürümünü yükledikten sonra cihazınız yeniden başlatılır ve etkinleştirmeyi tamamlamak için bir ağ bağlantısı gerekir.

macOS Beta Yazılımı

MacOS Geliştirici Beta Erişim Yardımcı Programı, macOS 10.8 veya üstünü gerektirir.

 1. MacOS Geliştirici Beta Erişim Yardımcı Programını indirme sayfasından indirin .
 2. MacOS Developer Beta Access Utility programını açın ve talimatları izleyin.
 3. Kurulum tamamlandığında, Mac App Store’da macOS beta ile karşılaşacaksınız. Beta sürümünü yüklemek için İndir düğmesine tıklayın.
 4. Yeni bir macOS beta kullanıma sunulduğunda, bir bildirim alacaksınız ve bunu Sistem Tercihleri’nin Yazılım Güncelleme bölümüne yükleyebilirsiniz.

tvOS Beta Yazılımı

tvOS 12 beta, yalnızca Apple TV 4K ve Apple TV’yi (4. nesil) destekler. Daha önceki Apple TV modelleri desteklenmemektedir.

Yapılandırma Profilini Kullanarak Yükleme

 1. Yeni Apple TV’nin tvOS beta yazılım konfigürasyon profilini Mac’inizdeki indirme sayfasından indirin .
 2. Mac’inizde ve MacOS 10.13.4 veya sonraki sürümlerinde en son Xcode 10 veya sonraki bir sürümü çalıştırdığınızdan emin olun.
 3. Apple TV’nizin takılı ve açık olduğundan emin olun.
 4. Apple TV’nizi ve Mac’inizi aynı ağa bağlayın.
 5. Xcode’da Pencere> Aygıtlar ve Simülatörler’i seçin, ardından açılan pencerede Aygıtlar’ı tıklayın.
 6. Apple TV’de, Ayarlar’ı açıp ardından Uzaktan Kumanda ve Cihazlar> Uzak Uygulama ve Cihazlar’ı seçin. Apple TV, olası eşleştirme cihazlarını arar.
 7. Xcode’da Apple TV’nizi Discovered’ın altındaki sol sütunda seçin. Apple TV bağlantı isteğinin durumu ayrıntı alanında görünür.
 8. Apple TV’de görüntülenen doğrulama kodunu girin ve Bağlan’a tıklayın. Xcode, Apple TV ile eşleşir ve sol sütunda Apple TV’nizin yanında bir ağ simgesi görünür.
 9. Mac’inizin Apple Configurator’ın en son sürümünü çalıştırdığından emin olun .
 10. Apple Configurator’ı açın.
 11. Bir Apple TV’yi ilk kez kurmak için, Hazırla’yı tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin. Daha önce kurduğunuz bir Apple TV’ye profil eklemek için Ekle’yi tıklayıp Profiller’i seçin. Bir profili Finder’dan sürükleyip Apple TV’nizin simgesine bırakabilirsiniz.

Yalnızca Apple TV İçin Geri Yükleme Resmini Kullanarak Yükleme (4. nesil)

 1. TvOS beta yazılımını indirin Mac TV’nizden indirme sayfasından Apple TV (4. nesil) için geri yükleme görüntüsü .
 2. Mac’inizde iTunes’un en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun .
 3. İTunes’u açın.
 4. Apple TV’nizi (4. nesil) bir USB-C kablosuyla Mac’inize bağlayın.
 5. Apple TV’nizi iTunes’da göründüğünde seçin .
 6. Özet panelinde, Seçenek tuşunu basılı tutun ve Apple TV’yi Geri Yükle düğmesini tıklayın.
 7. TvOS beta yazılımının geri yükleme görüntüsünü seçin ve kurulumu başlatmak için Aç’ı tıklayın.
 8. Beta sürümünü yükledikten sonra cihazınız yeniden başlatılır ve etkinleştirmeyi tamamlamak için bir ağ bağlantısı gerekir.
 9. NOT: iTunes, Apple TV’nizi tanımıyorsa, Apple TV’yi kurtarma moduna yerleştirin:
  1. Apple TV’nin Mac’inize bağlı olduğundan emin olun.
  2. Ürünle birlikte verilen uzaktan kumandayı kullanarak, gösterge ışığı hızla yanıp sönene kadar MENU + Oynat / Duraklat düğmesini 6 saniye basılı tutun.
  3. Apple TV’yi geri yüklemek için adım 6 ile devam edin.

watchOS Beta Yazılımı

watchOS 5 beta, Apple Watch Series 2 veya üstünü ve iPhone 5 veya sonraki sürümlerini iOS 12 beta ile çalıştırmayı gerektirir.

 1. Apple Watch’taki yazılımı güncellemek için yapmanız gerekenler:
  • Apple Watch’ınızın en az yüzde 50 oranında şarjı olduğundan emin olun.
  • İPhone’unuzu Wi-Fi’ye bağlayın.
  • Menzilde olduklarından emin olmak için iPhone’unuzu Apple Watch’ınızın yanında tutun.
  • İPhone’unuzun iOS 12 beta kullandığından emin olun.
 2. Konfigürasyon profilini indirme sayfasından indirin .İOS cihazınızda: Yapılandırma profilini doğrudan iOS cihazınızdan indirin ve yükleme talimatlarını izleyin.Mac’inizde veya PC’nizde: Dosyayı sabit diskinize kaydedin ve iPhone’unuzdaki bir hesaba e-postayla gönderin. Mail’deki yapılandırma profiline dokunun ve yükleme talimatlarını izleyin.
 3. Profili başlattıktan sonra, kurulum yeri olarak Apple Watch’a dokunun ve istendiğinde yeniden başlatın.
 4. İPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve Watch> General> Software Update öğesine dokunun.
 5. İPhone şifreniz veya Apple Watch şifreniz istenirse, şifreyi girin.
 6. Apple logosunun ve ilerleme çubuğunun görünmesini bekleyin. Güncelleme tamamlandığında, Apple Watch’ınız yeniden başlatılır.

Apple Watch için destek

Apple Watch’ınızda kırmızı bir “!” Simgesi varsa, Apple Watch’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın. Yan tuşa ve Dijital Taç’a aynı anda en az 10 saniye basılı tutun, ardından Apple logosunu gördüğünüzde bırakın.

Apple Watch’ınızı yeniden başlatmaya zorlamanız sorunu çözmezse veya Apple Watch’ınız kurtarma modunda yeniden başlatılırsa veya saatin şu anki sürümüyle geri yüklenmesini gerektiren başka sorunlar ortaya çıkarsa, Apple’a gönderilmesi gerekebilir servisli. Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ve Apple perakende mağazaları bu servisi gerçekleştiremez. Cihazınız alındıktan sonra servis verilmesi 3 iş günü sürebilir. Gönderdiğiniz cihazı geri alacaksınız. Bu hizmet şu anda Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İsviçre, İngiltere ve ABD’de sunulmaktadır.

Facebook Comments
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: